دمنوش نیوشا, فروشگاه اینترنتی دمنوش لاغری نیوشا، پک اشتها آورد دمنوش نیوشا، بهترین پک لاغری نیوشا، فروشگاه اینترنتی نیوشا 2020، خرید دمنوش دیابت نیوشا، دمنوش کاهش و افزایش وزن نیوشا, چای و دمنوش قند خون، آموزش و طریقه مصرف دمنوش نیوشا

روش های کاهش وزن و لاغری

انواع روش های لاغری

4.3 (86.67%) 3 votes

درمان چاقی و دست یافتن به وزن دلخواه یکی از مواردی است که به اعتماد به نفس انسان‌ها کمک زیادی می‌کند. آشنایی با انواع روش های لاغری می‌تواند در تصمیم‌گیری به کسانی که در فکر کاهش وزن خود هستند یاری رساند. چاقی از نظر علمی درجات مختلفی دارد که براساس میزان BMI بدن تعیین می‌شود. دلایل متنوعی برای چاقی ذکر شده که از ژنتیک گرفته تا کم‌تحرکی و خوردن بیش از حد مواد غذایی و قندی، در فهرست این دلایل دیده می‌شود. در این مطلب قصد داریم انواع روش های لاغری را معرفی کنیم.

  • روش های گیاهی لاغری

دمنوش چای سبز برای لاغری

دمنوش چای سبز به دلیل دارا بودن سه ماده‌ی کافئین، کاتچین و تیانین،  می‌تواند بر کاهش وزن تأثیرگذار باشد. کافئین موجود در دمنوش چای سبز، سرعت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد که همین امر در کاهش وزن مؤثر است. کاتچین نیز به عنوان یک آنتی اکسیدان در دمنوش عمل می‌کند و تحت شرایط خاصی، می‌تواند در کاهش جذب چربی توسط روده مؤثر باشد. تیامین نیز به عنوان یک اسیدآمینه، منجر به ترشح دوپامین در مغز می‌شود و احساس آرامش را در فرد ایجاد می‌کند.

چای سبز برای لاغری
چای سبز برای لاغری

تأثیر دمنوش بلوبری در کاهش وزن

دمنوش بلوبری یا همان چای تمشک آبی خواص گوناگونی دارد که یکی از آن‌ها چربی سوزی و کمک به لاغری و کاهش وزن است. وجود منگنز در دمنوش بلوبری منجر به سوختن چربی مخصوصا در شکم و پهلو می‌گردد. یکی دیگر از خواص چای تمشک آبی که در لاغری مؤثر است وجود فیبر زیاد در بلوبری است که باعث کاهش اشتها و به تناسب آن کاهش وزن می‌شود.

مصرف تخم کتان برای لاغری

تخم کتان به دلیل دارا بودن فیبر زیاد، باعث کاهش اشتها می‌شود که به همین دلیل در لاغری و کاهش وزن تأثیرگذار است. در یک قاشق تخم کتان، ۸ گرم فیبر وجود دارد. وجود این فیبر باعث می‌شود میل به خوردن غذا و مخصوصا مواد قندی کاهش یابد. بنابراین مصرف آن باعث می‌شود میزان اشتهای فرد کاهش یابد و به این ترتیب به کاهش وزن کمک می‌کند.

  • روش های جراحی لاغری

در روش های جراحی لاغری مد نظر داشتن شرایط عمومی فرد برای رفتن به زیر تیغ جراحی اهمیت دارد. از جمله عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی، داشتن وضعیت نرمال و عادی از نظر قلبی و تنفسی، همچنین دارا بودن سلامت روانی و عدم ابتلا به افسردگی شدید و بیماری‌های حاد روانی.

روش های جراحی لاغری
روش های جراحی لاغری

جراحی لیپوساکشن برای لاغری

لیپوساکشن یکی از روش‌های مرسوم جراحی لاغری است. در این روش، چربی‌های موجود در زیر پوست توسط دستگاه مکنده، خارج می‌شود. این روش جراحی لاغری، به عنوان روش سریع لاغری شناخته می‌شود و می‌تواند با قسمت‌هایی از بدن که با انباشت چربی مواجه است، دست به یقه شود و بر آن‌ها پیروز گردد. البته زخم شدن محل جراحی و همچنین افتادگی پوست از معایب این روش جراحی لاغری به حساب می‌آید.

جراحی لاغری اسلیو گاسترکتومی

در این روش جراحی لاغری حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد معده از بدن خارج می‌شود. همچنین در جریان این جراحی هورمون گرلین که به هورمون اشتها معروف است از معده کنار گذاشته می‌شود که باعث کاهش اشتها می‌گردد.

هر فردی ممکن است صلاحیت لازم را برای جراحی لاغری اسلیو نداشته باشد. مثلا افرادی که دچار رفلکس معده هستند گزینه‌ی خوبی برای این نوع جراحی لاغری نیستند. همچنین کسانی که عادت به پرخوری دارند نتیجه‌ی مطلوبی از جراحی لاغری اسلیو نمی‌گیرند.

جراحی لاغری بای‌پس

در جراحی لاغری بای‌پس بخشی از قسمت بالایی معده را می‌برند و جای آن را بخیه می‌زنند. پس از آن، قسمتی از روده را به محل جراحی، پیوند می‌زنند. جراحی لاغری بای‌پس برای افرادی که قبلا دچار سرطان فامیلیال معده شده‌اند مناسب نیست؛ زیرا پس از این نوع جراحی لاغری، امکان معاینه‌ی معده با استفاده از آندوسکوپ وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه  ۱۰ روش برتر لاغری و کاهش وزن گیاهی بدون عوارض

باندینگ برای لاغری (حلقه دور معده)

در روش لاغری باندینگ، حلقه‌ای دور معده قرار می‌گیرد که باعث کوچک شدن معده می‌شود. در این حالت، فرد کمتر مواد غذایی می‌خورد و در نهایت لاغرتر می‌شود. اندازه‌ی این حلقه با تزریق مایع قابل تغییر است. اگر این حلقه برداشته شود امکان بازگشت وزن وجود دارد.

روش لاغری بالون معده

روش بالون‌گذاری در معده روشی بدون جراحی برای لاغری محسوب می‌شود که امروزه کاربرد زیادی ندارد. در این روش لاغری، بالون را به وسیله‌ی آندوسکوپ، به داخل معده منتقل می‌کنند و آن را باد می‌کنند تا در معده شناور شود و از حجم معده کاسته شود. روش بالون موقتی است؛ چرا که باید در نهایت از معده بیرون آورده شود.

  • روش های دارویی لاغری

داروهای ادرارآور

این داروها طی مدت زمان کوتاهی می‌توانند حجم زیادی آب را از طریق ادرار از بدن خارج کنند؛ اما تأثیری بر چربی‌های بدن ندارند.

داروهای ضد اشتها برای لاغری

با خوردن این داروها، تمایل فرد برای خوردن غذا کاهش می‌یابد و از این طریق، منجر به کاهش وزن می‌شود. با قطع مصرف چنین داروهایی، احتمال بازگشت وزن به حالت اولیه زیاد است. این داروها عوارض زیادی دارند و مصرف آن‌ها باید با احتیاط زیاد و زیر نظر پزشک باشد.

مکمل‌های غذایی برای لاغری و کاهش وزن

این نوع مکمل‌ها که برای کاهش وزن و لاغری به کار می‌روند، به عنوان جایگزین مواد غذایی استفاده می‌شوند. قیمت این مکمل‌ها بسیار زیاد است و استفاده‌ی مداوم از آن‌ها ممکن است بدن را دچار مشکلاتی کند. مشورت با پزشک متخصص برای مصرف چنین مکمل‌هایی به شدت توصیه می‌شود.

  • روش های موضعی برای لاغری و کاهش وزن

مواد مختلفی از جمله کرم، ژل، محلول و … وجود دارند که باید در محل مورد نظر مثل شکم و پهلوها استفاده شوند تا به کاهش وزن کمک کنند. این مواد که به تعریق موضعی کمک می‌کنند درمانی مقطعی هستند و نمی‌توانند وزن فرد را به طور دائم کاهش دهند. شکم‌بندهای لاغری نیز چنین کابردی دارند و تنها به تعریق سطحی پوست کمک می‌کنند.

  • روش های لاغری به کمک دستگاه

تشک برقی ( ترمودرمی )

در این روش لاغری، با ایجاد تحرک در قسمت‌های مختلف بدن، حرارت بدن افزایش می‌یابد و از طریق کاستن از آب بدن، باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود. این دستگاه، بازدهی زیادی در کاهش وزن فرد ندارد.

فارادیک

این دستگاه، عضلات بدن را وادار به فعالیت می‌کند و با افزایش سوخت و ساز بدن، باعث کاهش وزن در آن ناحیه می‌شود.

ویبره فارادیک برای لاغر کردن بدن
ویبره فارادیک برای لاغر کردن بدن

ویبراتور

به وسیله‌ی این دستگاه، بخشی از بدن ماساژ داده می‌شود و با فعالیت آن ناحیه، کاهش وزن به نسبت فعالیت اتفاق می‌افتد.

  • روش رژیم غذایی به همراه ورزش برای لاغری

مؤثرترین و در عین حال سالم‌ترین روش برای لاغری و کاهش وزن، داشتن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن مداوم است. رژیم غذایی باید مخصوص بدن فرد باشد و ورزش‌ها نیز متناسب با فیزیک و توانایی‌های شخص طراحی شود.

مشاورین ما در وب سایت نیوشا ۲۰۲۰ با ارئه برنامه ای متناسب با آناتومی بدن شما پکیجی مناسب جهت کاهش وزن شما ارائه میدهد که شامل انواع دمنوش لاغری و ورزش منظم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام هر گونه سوالی در رابطه با دمنوش های نیوشا دارید نماینده رسمی فروش نیوشا در خدمتتون هست ، روی علامت فلش سمت چپ کلیک کنید.
Powered by